Kur nuk din çka bën - Bota Sot
Kur nuk din çka bën

Opinione

Kur nuk din çka bën

Nga: Islam Fejzullahu Më: 18 janar 2019 Në ora: 12:12
Islam Fejzullahu

Kryekuvendari i Kosoves i ka rregullua te gjitha punet"shum mirë" në shtet dhe pushtet,si ka mbetë tjeter vetem të ofendoj,etiketoj, tani edhe komplementoj deputet e persona jasht spektrit të tij partiak e politik!

Thotë një proverb popullor;kur sdin qka duhet te bësh,merresh me punë të kota?Kesaj radhe kryekuvendari i kosoves i ka rregullua te gjitha punet dhe kryer te gjitha obligimet kushtetuese,dhe si ka mbetur tjeter vete të ofendoj,etiketoj tani edhe komplemetoj tjeret jasht  spektrit të tij partiak e politik?

Po sa pat ardhur ne kuvend dihet hapur se me qfarë fjalori ofendues sillej me deputet-e,ma h...., etjera derisa me vonë filloj të etiketoj tjeret sikur Fismailin me Skenderbeg, e tjeter ne emra e nofka te ndryshme deri edhe me fjalorin me rrugaq!Tani si duket nuk po e harron atë nostalgji dhe se fundi A.Hotin e LDK e quan Yll të opozites,ky një "kompliment" qe vetem ai din ta bën?

Vallë nuk e vret ndergjegjëja se ne qfarë situate dhe gjendje e kan sjellë vendin pikërisht te ketillet por prap vazhdon mete njejtin avaz?Tatpjeta po vazhdon,ndersa te tillet po relaksohen ne poste epozicione me qashtje te tilla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...