SHSHA në Çikago: Edi Rama dhe Sali Berisha mos luani me fatin e shtetit shqiptar!Shkoni në shtëpi...! - Bota Sot
SHSHA në Çikago: Edi Rama dhe Sali Berisha mos luani me fatin e shtetit shqiptar!Shkoni në shtëpi...!

Opinione

SHSHA në Çikago: Edi Rama dhe Sali Berisha mos luani me fatin e shtetit shqiptar!Shkoni në shtëpi...!

Nga: Skënder Karaçica Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 10:43
Skënder Karaçica

​Një pamje e shëmtuar sot kemi parë në parlamentin shqiptar në Tiranë,kur e kur Edi Rama dhe Sali Berisha,jashta ,,rendit ditës,,u morën ndërmjet veti me ,,fjalorin,, e bulevardit që në historinë e shtetit nuk kemi parë e as që kemi lexuar ndonjëherë,thuhet në reagimin e SHSHA-së në Çikago.

​Pse kaq armiqësi të skajshme politike në mes Edi Ramës dhe Sali Berisha në foltoren e parlamentit shqiptar dhe pa ndonjë vlerë që,më shumë e dëmton figurën e tyre dhe institucionin e jetës parlamentare në Shqipëri,në mënyrë që të merren me shumë kahet si ligjvënës për të sotmen dhe të ardhmen e shtetit,ata dalin në fushën e ,,mejdanit,,dhe si rrahagjokës me tipare të ulëta njerëzore,para sovranit të votës së lirë(popullit)dalin humbësit e kohës shqiptare,thuhet më tej në reagimin nga Çikago.

​Këto sjellje larg rregullave të jetës parlamentare në Shqipëri në mes të dy burrave (Edi Rama dhe Sali Berisha)ka kohë që janë bërë cirku në ,,teatrin politik,,për fatin e keq me spektatorin e popullit të zhgënjyer se ku është dhe kah po shkon Shqipëria me sharjet dhe fyerjet e këtyre dy burrave politikë,që,

sovrani i votës së lirë(populli)duhet të shkoj në mëngjes para institucioneve të shtetit shqiptar në Tiranë dhe të kërkoj kthimin e votës së tyre dhe Edi Rama dhe Sali Berisha me fjalët e rënda të fyerjeve e të sharjeve të ,,jetës parlamentare,,të marrin izë dhe të shkojnë në shtëpi(!).-thuhet ndër të tjera në reagimin e SHSHA-së në Çikago.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...