​65 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 12 në gjendje të rëndë

Peja

​65 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 12 në gjendje të rëndë

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 08:36
Ilustrim

65 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga ta 52 janë në oksigjenoterapi, ndërsa 12 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“65 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 52 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 2 pacientë janë shëruar”, kanë njoftuar nga spitali.

Përndryshe gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 206pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, pacientë dhe nga këta 17 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat