Bllokohen nga akulli shkallët e një shkolle në Pejë, rrezikohen qytetarët

Peja

Bllokohen nga akulli shkallët e një shkolle në Pejë, rrezikohen qytetarët

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 08:35
Kryetari i qendrës së votimit

Me disa vështirësi ka filluar procesi i votimit në qendrën më të madhe të votimit në Komunën e Pejës.

Kryetari i qendrës së votimit që ka treguar për problemet që kanë hasur.

“Qendra e votimit është hapur në kohë edhe përkundër vështirësive që na ka hapur moti, kemi pasur disa probleme të natyrës teknike, materiali ka ardh në kohë në qendër të votimit dhe masat anti COVID janë duke u respektuar në përpikëri. Nuk do të lejohet të votohet pa maska, e gjithçka procesi po shkon në rregull”, ka thënë ai.

I njëjti shton se shkallët në hyrje të shkollës ka qenë e pamundur që të përdoren, e për këtë arsye është bërë një hyrje alternative.

“Në hyrjen kryesore shkallët kanë qenë të rrezikshme për votuesit, e kemi ndërru hyrjen alternative. Në 04:00 të mëngjesit e kam pasur një pastrues të borës, po jemi detyruar që ne me punëtorët tanë ta bëjmë mirëmbajtjen”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat