Në Pejë rritet çmimi i bukës

Peja

Në Pejë rritet çmimi i bukës

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 10:56
Ilustrim

Në Kosovë po vazhdon ngritja e çmimeve për produkte të ndryshme ushqimore.

E së fundmi është ngritur edhe çmimi i bukës.

Disa furra në komunën e Pejës kanë marrë vendim që nga sot të rrisin çmimin e bukës.

Nga 40 cent sa ka qenë, qytetarët në këtë komunë do të duhet të paguajnë 50 cent për një bukë.

Ndërsa, përveç bukës është rritur edhe çmimi i byrekëve, i kafës e i rakisë.

Një byrek do të kushtojë 1 euro në Pejë, ndërsa një kafe 70 cent.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat