Komuna e Pejës formon Shtabin Emergjent

Peja

Komuna e Pejës formon Shtabin Emergjent

Më: 25 qershor 2023 Në ora: 18:18
Peja

Pas situatës me vërshimet, Komuna e Pejës ka formuar Shtabin Emergjent.

Përmes një komunikate për media, Komuna e Prejës ka bërë të ditur se shtabi është mobilizuar menjëherë pas “vërejtjes së situatës”.

Shtabi Emergjente është formuar në këtë përbërje:

1. Gazmend Muhaxheri – Kryetar i Komunës së Pejës;

2. Nue Nikolla – Komandant i Stacionit Policor në Pejë;

3. Fatmir Asllani – Nënkryetar i Komunës së Pejës;

4. Mirzet Džogović – Nënkryetar për Komunitete të Komunës së Pejës;

5. Gezim Gashi – Drejtor për Mbrojtje dhe Shpëtim;

6. Butrint Lajqi - Komandant i Njësisë Profesionale të Zjarrfikjes dhe Shpëtimit;

7. Agron Nikçi – Drejtor për Punë Komunale dhe Shërbime Publike;

8. Tahir Shala – Drejtor për Bujqësi, Pylltari dhe Hidroekonomi;

9. Jeton Abazaj – Drejtor për Buxhet dhe Financa;

10. Edonjeta Berisha – Drejtoreshë për Punë Inspektuese;

11. Diellëza Berisha – Shefja e Kabinetit; dhe

12. Faik Zekaj – Zëdhënës i Komunës së Pejës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat