Hoxhaj nga Spitali i Prizrenit hap kuletën për mjekët: Rritje pagash deri në 30%

Prizreni

Hoxhaj nga Spitali i Prizrenit hap kuletën për mjekët: Rritje pagash deri në 30%

Më: 21 janar 2021 Në ora: 20:38
Enver Hoxhaj ka vizituar sot mjekët dhe infermierët në Spitalin Rajonal të Prizrenit

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Enver Hoxhaj ka vizituar sot mjekët dhe infermierët në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Prej atje, Hoxhaj ka bërë premtime për rritjen e pagave siç ka theksuar ai për heronjtë e shëndetësisë.

"Me programin e rimëkëmbjes, së bashku me mjekët dhe infermierët do ta rimëkëmbim shëndetësinë.

Për këta heronj të kësaj kohe, do t'i rrisim pagat deri në 30% që në muajt e parë të qeverisjes së PDK-së.", ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat