Prizren: Shkoi në këmbimore për t’i konvertuar 20 mijë franga në euro, hajni e grushton dhe ia vjedhë paratë

Prizreni

Prizren: Shkoi në këmbimore për t’i konvertuar 20 mijë franga në euro, hajni e grushton dhe ia vjedhë paratë

Më: 10 shtator 2021 Në ora: 23:37
Zëdhënësi i Policisë së Prizrenit, Shaban Osmanollaj

Një person erdhi për t’i konvertuar 20 mijë frangat e tij në euro, në një këmbimore në Prizren, por ai nuk e dinte se aty do të gjendej një hajn i cili ishte në pritje të rasteve të tilla, ku filloi aksionin për vjedhjen  e parave.

Ai ia mori viktimës paratë nga dora dhe më pas e goditi, por, viktima nuk u ndal aty dhe filloi ta ndjekë duke kërkuar ndihmë nga qytetarët tjerë që gjendeshin në rrugë.

E njëri prej  tyre që i erdhi në ndihmë, po ashtu u grushtua nga hajni recidivist.

Por, pas disa tentimeve, i dyshuar u arrestua me ndihmën e një patrolle të policisë që gjendej aty afër.

Zëdhënësi i Policisë së Prizrenit, Shaban Osmanollaj, tregoi se pas kapjes, hajnit iu janë marrë paratë dhe është dërguar në mbajtje.

Por, ky nuk ishte rasti i parë i tentim vjedhjes nga ky qytetar.

Ai të njëjtën gjë e provoi edhe javën e kaluar, ku edhe pati sukses, duke i vjedhur një mijë e 800 euro në po të njëjtën këmbimore, si dhe kishte disa vepra tjera penale të regjistruara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat