Prizren: Këto lagje nesër nuk do të kenë rrymë

Prizreni

Prizren: Këto lagje nesër nuk do të kenë rrymë

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 16:56
Foto ilustrim

“Hidroregjioni jugor”, në Prizren ka njoftuar se disa lagje në Prizren do të mbesin pa rrymë për shkak të punimeve nga ana e KEDS-it.

Sipas njoftimit, nga ora 10:00-18:00 pa rrymë do të mbesin këto lagje: Lagjja “Dardania”,  komplet lagjja “Ralin”, të gjitha rrugët në lagjen “Lakuriq”, të gjitha rrugët përreth “Shtepisë së Bardhë”, fshati “Petrovë”, lagjja “Jeni Mahalla” dhe Kazerma e FSK-së.

Njoftimi i plotë:

Nesër disa pjesë të qytetit të Prizrenit pa furnizim me ujë

“HIDROREGJIONI JUGOR“ në PRIZREN njofton konsumatorët se për shkak të punimeve nga ana e KEDS-it në tensionin e lartë, me datë 03.12.2021 prej ores 10:00-18:00 do të ndërpritet furnizimi me rrymë tek Stacioni i pompave tek “40 Bunar”, si rrjedhoj pa ujë do të mbesin:

• Lagjja “Dardania”,

• Komplet lagjja “Ralin”,

• Të gjitha rrugët në lagjen “Lakuriq”,

• Të gjitha rrugët përreth “Shtepisë së Bardhë”,

• Fshati “Petrovë”

• Lagjja “Jeni Mahalla”

• Kazerma F.S.K

Me rastin e funksionalizimit të rrymes, do të rikthehet edhe furnizimi i rregullt me ujë në këto zona.

Ju falenderojmë për mirëkuptim!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat