​Çeku: Palestra në Prizren e rinovuar, plotëson standardet për ngjarjet ndërkombëtare të sportit

Prizreni

​Çeku: Palestra në Prizren e rinovuar, plotëson standardet për ngjarjet ndërkombëtare të sportit

Më: 16 korrik 2022 Në ora: 18:52
Foto ilustrim

Ministri i Kulturës dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka thënë se renovimi i palestrës së sportit "Sezai Surroi" në Prizren, dëshmia e radhës e përkushtimit të MKRS për përmirësimin e infrastrukturës sportive në shtetin tonë.

Çeku ka shkruar në Facebook se me këtë investim të Ministrisë së Sportit, palestra e sportit në Prizren ofron kushte shumë më të mira të aktivitetit sportiv si për klubet e sportistët, ashtu edhe për të rinjtë tanë.

Gjithashtu, fal ndërhyrjeve renovuese, palestra "Sezai Surroi" tashmë i plotëson edhe standardet për organizimin e ngjarjeve ndërkombëtare të sportit, siç është rasti me FIBA Kampionatin Europian të Basketbollit U16, Divizioni C. Vazhdojmë pa u ndalur, në gjithë vendin tonë, të investojmë për zhvillimin e infrastrukturës sportive.

Bashkë do t'i tejkalojmë edhe sfidat e mëdha në një numër të konsiderueshëm të projekteve infrastrukturore që për vite me radhë janë shoqëruar me shkelje të rënda procedurale dhe cilësi e dinamikë të ultë të punimeve”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat