Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, mori pjesë në hapjen e objektit të ri të "American Corner"!

Prizreni

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, mori pjesë në hapjen e objektit të ri të "American Corner"!

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 19:24
Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, mori pjesë në hapjen e objektit të ri të "American Corner"!

Sot u bë hapja e objektit të ri të “Këndit Amerikan” në Prizren që ka një rëndësi të veçantë për qytetin, ku, pjesëmarrës ishin Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, përfaqësuesja e Ambasadës Amerikane në Kosovë, Kelsey De Ridaldis, zyrtarë të “American Corner”, nxënës e qytetarë.

Në “Këndin Amerikan” do të organizohen trajnime të ndryshme që do t’i shërbejnë qytetarëve të Prizrenit, sidomos të rinjve.

Vlen të theksohet trajnimi i fundit me Profesorin Adam Maltese.

Në lokacionin e ri të “American Corner” ndodhet edhe Biblioteka e Qytetit që do të jenë një vend takim unik për adhuruesit e librit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat