Gjendet 21-vjeçarja e zhdukur nga Prizreni, iku nga shtëpia për të bashkëjetuar me një person

Prizreni

Gjendet 21-vjeçarja e zhdukur nga Prizreni, iku nga shtëpia për të bashkëjetuar me një person

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 12:22
Foto ilustrim

Familjarët kanë raportuar në Stacionin Policor në Prizren zhdukjen e  21-vjeçares A.R., nga Prizreni. Sipas tyre e njëjta është larguar nga shtëpia e saj me datën 20.09.2022 pa asnjë paralajmërim dhe nuk dihej vendndodhja e saj.

Pas një pune intensive disa ditore në terren, në mbledhjen e informatave nga dëshmitarët e mundshëm, me datën 28 shtator rreth orës 16:00 është arritur që të lokalizohet vendndodhja e viktimës së rastit.

“Në bashkëpunim me njësitë e Sektorit Rajonal të Hetimeve – Gjakovë, viktima e rastit është shoqëruar në Sektorin Rajonal të Hetimeve në Prizren, ku është bërë intervistimi i saj në prezencë të zyrtarit të Qendrës për Punë Sociale.Pas intervistimit të bërë, viktima e rastit A. R. ka pohuar se është larguar nga shtëpia me vetëdëshirë, për të bashkëjetuar me një person”, njofton policia.

Të gjitha veprimet e ndërmarra janë bërë në koordinim me prokurorin e Shtetit, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat