Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti udhëheqësit e Federatës së Tenisit të Kosovës!

Prizreni

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti udhëheqësit e Federatës së Tenisit të Kosovës!

Më: 26 tetor 2022 Në ora: 16:49
Pamje nga takimi

Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me drejtorin e DKRS-së, Adem Morina, takuan sot Drejtorin për Zhvillim pran Federatës Ndërkombëtare të Tenisit (ITF), Vitor Cabral, Presidentin e FTK-së, Jeton Hadërgjonaj, Nënkryetaren e FTK-së, Blerina Mati dhe Selektorin e Përfaqësueses së Tenisit të Kosovës, Naim Shehu.

Temë diskutimi ishte zhvillimi i tenisit dhe krijimi i infrastrukturës për këtë sport në Komunën e Prizrenit.

Në Prizren, së shpejti do të mbulohen dy terrene të tenisit në mënyrë që aktiviteti të zhvillohet gjatë tërë vitit.

Me këtë rast, Kryetari Totaj u zotua se Komuna e Prizrenit do të përpiqet të ndaj një parcelë për ndërtimin e kompleksit të terreneve moderne të tenisit, pasi, tenistët e Prizrenit meritojnë ambient profesional për të luajtur.

Image
Pamje nga takimi
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat