Hani patjetër lëvoret e mollës pasi do keni përfitime shëndetësore - Bota Sot
Hani patjetër lëvoret e mollës pasi do keni përfitime shëndetësore

Shëndetësia

Hani patjetër lëvoret e mollës pasi do keni përfitime shëndetësore

Më: 21 prill 2019 Në ora: 06:54
Ilustrim

Mollët konsumohen shumë nga njerëzit pasi kanë përfitime të mëdha shëndetësore.

Kështu ju nuk duhet asnjëherë të hidhni lëvoret e tyre pasi do të keni në trupin tuaj shumë vitamina.

Vitaminat që më përmbajnë lëvoret e mollës janë A dhe C.

Kur ju i keni mjaftueshëm këto vitamina në trupin tuaj atëherë ju do të keni shikim më të mirë dhe një sistem imunitar më të fortë.

Po ashtu vitamina C ndihmon në shërimin më të shpejtë të plagëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...