Ja pse nuk duhet t’i puthni asnjëherë duart e foshnjave - Bota Sot
Ja pse nuk duhet t’i puthni asnjëherë duart e foshnjave

Shëndetësia

E diel, 18 nëntor 2018

Ja pse nuk duhet t’i puthni asnjëherë duart e foshnjave

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 22:31
Ilustrim

Është shumë e vështirë t’i rezistoni një bebeje për ta puthur por po ashtu dimë se lëkura e foshnjave është mjaft e ndjeshme dhe delikate gjithmonë e rrezikuar nga faktorët e jashtëm.

Për këtë arsye nuk duhet t’i puthni foshnjat e vogla, në mënyrë që kështu të mos u dëmtohet lëkura e tyre.

Puthja përçon baktere që mund të jenë të dëmshme për lëkurën e bebeve, sidomos në pjesën e duarve. Puthjet në faqe ose ballë mund të jenë më pak të dëmshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test