Lajme të mira nga HP për entuziastët e videolojërave

Shkencë & Teknologji

Lajme të mira nga HP për entuziastët e videolojërave

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 16:17
HP

HP lajmëroi ditën e sotme se do të blejë kompaninë e pjesëve gaming HyperX për 425 milionë dollarë. Blerja do ti jap kompaninë një prezencë të shtuar në tregun e aksesorëve gaming.

Transaksioni do të sjellë brendin HyperX të Kingston nën emrin e Apple. Kujtojmë se Kingston prodhon memorie RAM, flash, dhe SSD për gamers dhe entuziastët.

 

Në vitet e fundit HP ka investuar në drejtim të harduerëve periferikë gaming or nuk ka fituar aq terren sa emrat si Corsair dhe Logitech.

HyperX është një prej brendeve më të njohura dhe ka aksesorë gaming që fillojnë nga pjesë periferike deri tek mikrofonë gaming.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat