Moti i keq me shi e dëborë, anulohen lundrimet nga Porti i Durrësit

Shqipëria

Moti i keq me shi e dëborë, anulohen lundrimet nga Porti i Durrësit

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 19:09
Foto ilustrim

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore kanë shkaktuar vështirësi në qarkullimin rrugor të mjeteve por edhe në ludrimin detar.

Si pasojnë e motit të keq, një nga kompanitë e lundrimeve është detyruar të anulojë të gjitha lundrimet sonte si nga Porti i Durrësit për në Bari dhe anasjelltas.

Ndërkohë anijet e tonazhit të vogël dhe peshkarexhat nga sot në drekë kanë anuluar lundrimet.

Pasi deti me dallgë 7 deri 8 ballë nuk mundëson lundrimin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat