Floriana Garo: 25 prilli, dita më kritike në historinë e Shqipërisë!

Shqipëria

Floriana Garo: 25 prilli, dita më kritike në historinë e Shqipërisë!

Më: 13 prill 2021 Në ora: 14:24
Floriana Garo

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo, tha në një deklaratë se 25 prilli do të jetë një ndër ditët më kritike në historinë e Shqipërisë.

Garo deklaroi se pas 8 vitesh qëndrim në vendnumëro dhe prapambetje nën qeverisjen e Ramës, çdo shqiptari i jepet tashmë një shans për ta ndryshuar fatin dhe të ardhmen e tij.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA E FUSHATËS SË PD, FLORIANA GARO

Pas 12 ditesh, do te mbahen zgjedhjet ne Shqiperi.
Kjo do te jete nje nder ditet me kritike ne historine e Shqiperise.

Pas 8 vitesh qendrim ne vendnumero dhe prapambetje nen qeverisjen e Rames, cdo shqiptari I jepet tashme nje shans per ta ndryshuar fatin dhe te ardhmen e tij.

Me 25 Prill ne mund te zgjedhim mes Shqiperise se veshtiresise, pafuqise, deshperimit,

Shqiperise me ekonomi ne rrenim,
Shqiperise se arrogances,
Shqiperise se Edi Rames, dhe Shqiperise me ndryshim dhe shprese,
Shqiperise ku kushdo mund ta fitoje jeten me dinjitet,
Shqiperise e cila do te behet gradualisht pjese e komunitetit Europian,
Shqiperise ku te rinjte do te duan te ndertojne te ardhmen e tyre,
Shqiperise ku politika behet me respekt,
Shqiperise ku cdo qytetar ka nje ndjesi perkatesie dhe ku qeveria punon per te dhe jo per vete.

Me 25 Prill Shqiperia do te zgjedhe Partine Demokratike me Lulzim Bashen dhe Aleancen per Ndryshim per te ri-sjelle shpresen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat