Yuri Kim ‘kapet’ me komentuesin: Pse mendon se jam kineze?

Shqipëria

Yuri Kim ‘kapet’ me komentuesin: Pse mendon se jam kineze?

Më: 8 qershor 2021 Në ora: 09:55
Yuri Kim

Yuri Kim, Ambasadorja amerikane në Shqipëri, një ditë më parë ka vizituar Pogradecin dhe ka ndarë disa foto me miqtë e saj në ‘Facebook’.

Në një prej fotove ajo shfaqet krahë këngëtares Ermira Babalia. Në postin e saj nuk kanë munguar komentet, ku një komentues shkruan: “Dashuria shqiptaro-kineze është një histori e vjetër”, shkruan komentuesi.

Kim e habitur nga ky koment, e fton atë për një bisedë në zyrën e saj në ambasadë për t’i treguar historinë e vendit të saj.

“Jam e çuditur nga komenti juaj. Ju mirëpres në zyrën time në Ambasadën Amerikane për një bisedë, ku mund t’ju tregoj për historinë krenare të vendit tim si një “Komb i Emigrantëve. Ju lutem më thoni nëse dëshironi të vini për një kafe dhe bisedë. Kjo është një ftesë e sinqertë”, ndërsa ju mund të më thoni pse mendoni se jam “kineze”.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat