Artan Lame: Rama po na bën rreshtore, na luajti mendsh!

Shqipëria

Artan Lame: Rama po na bën rreshtore, na luajti mendsh!

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 17:44
Artan Lame, Edi Rama

Dje, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës ishte në Fier për shpërndarjen e certifikatave të tokës bujqësore.

Duke u gjendur në një zonë me maxhorancë ortodokse, shumica e fermerëve të pranishëm kishin emra e mbiemra të ketij besimi: Vasil, Jorgji, Rama, Thanas, etj.

I gjendur në situatën që po lexonte disa fermerë rresht me mbiemrin Rama, në një moment Lame shpërtheu:

-Ore po sa Rama keni ju këtu? Ne një Ramë kemi në Tirane dhe po na bën rreshtore, na luajti mendsh!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat