Kryetari i Bashkisë së Selenicës sulmohet nga një person

Shqipëria

Kryetari i Bashkisë së Selenicës sulmohet nga një person

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 10:38
Pëllumb Binaj

Është dhunuar kryetari i bashkisë së Selenicës në Vlorë. Pëllumb Binaj 66 vjeç raportohet se është dhunuar nga një 57-vjeçar i quajtur Pellat Bonaj.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ndërsa policia njofton se sulmi nga kryebashkiakut të Selenicës ka ardhur për shkak të detyrës së tij.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Selenicë arrestuan në flagrancë shtetasin P. B., 57 vjeç, banues në lagjen “Lirim”, Vlorë, pasi mbrëmjen e djeshme, dyshohet se ka goditur për shkak të detyrës shtetasin Pëllumb Binaj, 66 vjeç, me detyrë Kryetar në Bashkinë Selenicë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat