Parashikimi i motit për sot/ Temperaturat në ulje, në zonat malore borë

Shqipëria

Parashikimi i motit për sot/ Temperaturat në ulje, në zonat malore borë

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 07:31
Foto ilustrim

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme.

Sipas MeteoAlb duke filluar nga orët e para të ditës mbetet mot i vranët me reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit, pot reshje dëbore në zonat malore, ku më të konsiderueshme reshjet e dëborës do jenë në zonën verilindore.

Pjesa e dytë e ditës sjellë përmirësim të përkohshëm të kushteve atmosferike duke bërë që të ketë intervale me kthjellime. Ndërsa nata ri-kthen reshjet e shiut dhe dëborës në territor.

Temperaturat e ajrit ulen me të paktën 3 gradë në mengjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 17 °C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h kryesisht nga drejtimi Perëndimor-jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat