Tentoi të vriste një shtetas, arrestohet i riu nga Fieri

Shqipëria

Tentoi të vriste një shtetas, arrestohet i riu nga Fieri

Më: 13 mars 2022 Në ora: 15:52
Foto ilustrim

Policia e Fierit ka arrestuar një 19-vjeçar pasi tentoi të vriste me mjet prerës (thikë) një shtetas.

Pas marrjes së njoftimit se në Roskovec ka ndodhur një plagosje me thikë, shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe bërë të mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit  E. P., i cili për motive të dobëta, kishte goditur me thikë shtetasin J. G., 22 vjeç.

Shtetasi E. P., 19-vjeç, banues në Patos akuzohet për veprën penale “Vrasje e mbetur në tentativë”.

Ndërkohë, shtetasi J. G. ndodhet në spitalin rajonal të Fierit nën kujdesin e mjekëve. Jasht rrezikut për jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat