“Urgjente”, Mentor Kikia ngre shqetësimin e madh

Shqipëria

“Urgjente”, Mentor Kikia ngre shqetësimin e madh

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 12:30
Mentor Kikia

Gazetari Mentor Kikia ka dalë më një thirrje të fortë në rrjetet sociale ku shkruan se është urgjente që Ministria e Turizmit të hapë ‘akademinë e pronareve të pishinave dhe lokaleve në plazhe’.

“Kjo lloj rrace duhet te trajnohet sa me pare per te kuptuar se muzika e larte, eshte nje element ndotes, quhet ndotje akustike dhe demton rende shendetin mendor”, shkruan Kikia.

Postimi i Kikisë

Urgjente……

Ministria e Turizmit duhet te hape me urgjence akademine e pronareve te pishinave dhe lokaleve ne plazhe.

Kjo lloj rrace duhet te trajnohet sa me pare per te kuptuar se muzika e larte, eshte nje element ndotes, quhet ndotje akustike dhe demton rende shendetin mendor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat