Dhunoi me grushte dhe mbyti babanë 85-vjeçar, zbardhet dinamika e krimit të rëndë në Divjakë!

Shqipëria

Dhunoi me grushte dhe mbyti babanë 85-vjeçar, zbardhet dinamika e krimit të rëndë në Divjakë!

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:13
Foto ilustrim

Një tjetër ngjarje e rëndë brenda familjes u regjistrua në qarkun e Fierit.

Një 58-vjeçar i mori jetën babait të tij 85-vjeçar në atë që fqinjët thanë se kishin një grindje të çastit. Krimi u regjistrua në fshatin Remas të Divjakës, ku 85-vjeçari, Mitër Stasa u gjet në afërsi të banesës pa shenja jete, si dhe me shenja dhune në trup. Policia e Fierit bëri me dije se forcat e rendit arrestuan autorin e dyshuar të krimit, shtetasin, Andrea Stasin, i cili për motive të dobëta ka mbytur babanë e tij të moshuar.

“Më datë 06.07.2022, është gjetur në banesë pa shenja jete dhe me shenja dhune, shtetasi M. S., 85 vjeç, banues në Remas, Divjakë. Nga hetimet paraprake autor i dyshuar i vrasjes së 85-vjeçarit dyshohet se është djali i tij, shtetasi A. S., 58 vjeç, i cili dyshohet se për motive të dobëta e ka mbytur. Është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Divjakë shtetasi A. S., dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, sqaroi Policia.

DEBATI 

Mitër Stasa jetonte në banesë me dy djemtë e tij të pamartuar dhe gjithashtu në moshë, derisa ditën e djeshme njëri prej tyre i moredhe jetën. Mësohet se viktima dhe djali i tij janë zënë me njëri-tjetrin dhe pas debatit, 58-vjeçari, e ka goditur të moshuarin me grushte dhe më pas e ka mbytur në krevat në një nga dhomat e banesës. Mësohet se i moshuari ka debatuar me të mirin për arsye se ky i fundit konsumonte vazhdimisht alkool dhe ky ka qenë shkaku që 58-vjeçari ta dhunonte deri në vdekje. Sipas dëshmive të banorëve të fshatit, 58-vjeçari ka qenë i dënuar në Itali dhe para pak kohësh ka dalë nga burgu.

Edhe pas shoqërimit në polici, autori i dyshuar nuk ka dhënë ndonjë dëshmi për ngjarjen për shkak se ishte i alkoolizuar. Sipas informacioneve, në banesë jetonte edhe djali tjetër i viktimës, i cili sipas banorëve është invalid për shkak të një aksidenti vite më parë. Viktima kishte edhe fëmijë të tjerë dhe ka qenë një nga djemtë që e ka gjetur atë të pajetë. Ky është krimi i dytë brenda familjes në qarkun e Fierit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat