​Dita Ndërkombëtare e Rinisë, Hohmann takim me aktivistë në Tiranë

Shqipëria

​Dita Ndërkombëtare e Rinisë, Hohmann takim me aktivistë në Tiranë

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 11:21
​Dita Ndërkombëtare e Rinisë, Hohmann takim me aktivistë në Tiranë

E ardhmja e Shqipërisë në BE varet nga aspiratat dhe aktivizmi i rinisë së saj. Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Christiane Hohmann u takua me disa aktivistë mjedisorë frymëzues dhe ambasadorët e rinj evropianë.

Hohmann zhvilloi një diskutim të hapur se si mund ta ruajmë më mirë natyrën tonë dhe cili është roli i të rinjve në temat kyçe për të ardhmen e Shqipërisë, njoftoi delegacioni i BE në Tiranë.

“Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, nuk ka mënyrë më të mirë për të mësuar mbi rëndësinë e të rinjve në trajtimin e çështjeve mjedisore dhe të sfidave kryesore të Shqipërisë. Evropa është këtu për një brez kaq të ndritur!”, tha ambasadorja e BE-së, Christiane Hohmann. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat