Grabitet xhamia në Maliq, policia në kërkim të autorit

Shqipëria

Grabitet xhamia në Maliq, policia në kërkim të autorit

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 10:40
Foto ilustrim

Një xhami në fshatin Podgorie të Maliqit ka rënë pre e grabitjes ditën e djeshme.

Mësohet se grabitësit kanë marrë një sasi të vogël parash, duke hapur arkën e xhamisë.

Identiteti i tij ende nuk është bërë i ditur, ndërsa policia  është në kërkim të autorit dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat