Lëkundje sizmike në Tiranë, ndjehen në disa zona

Shqipëria

Lëkundje sizmike në Tiranë, ndjehen në disa zona

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 12:02
Foto ilustrim

Kryeqyteti ka regjistrua sot një lëkundje të lehtë sizmike. Sipas EMSC, tërmeti ka rënë 14 kilometra në Veri Lindje të Tiranës.

Tërmeti sipas EMSC është me magnitudë 3.5, ndërsa ka pasur një ndjeshmëri të lehtë.

Megjithatë qytetarët kanë reaguar duke thënë se është ndjerë edhe në qytetin e Durrësit.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 10 km.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat