Temperatura “pranverore”, çfarë ndodh me motin ditën e enjte

Shqipëria

Temperatura “pranverore”, çfarë ndodh me motin ditën e enjte

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 17:44
Foto ilustrim

Vlerat e larta të presionit në vend do të vijojnë të ndikojnë në motin e qendrueshëm. Parashikohen orë me diell dhe vranësira të larta shtresore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e në bregdet përkohësisht mesatare. Sipas SHMU valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen të pësojnë luhatje të forta gjatë ditës duke marrë tiparet e vërteta të një dite vjeshte:

në zona malore 5 deri 22°C                                                                                                                                           

në zona e ulëta 12 deri 27°C                    

në zona bregdetare 13 deri 26°C

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat