Maturantët i nënshtrohen sot provimit të parë, do të testohen për gjuhën e huaj

Shqipëria

Maturantët i nënshtrohen sot provimit të parë, do të testohen për gjuhën e huaj

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 08:23
Foto ilustrim

Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do i nënshtrohen sot provimit të parë të Maturës Shtetërore.

Sot ata do të testohen për gjuhën e huaj.

Provimi i dytë për maturantët do të jetë ai i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë më 7 qershor dhe provimi i Matematikës më 13 qershor.

Lënda me zgjedhje është dhe provimi i fundit, i cili do zhvillohet më datë 19 qershor.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat