Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

Shqipëria

Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

Më: 12 prill 2024 Në ora: 11:08
Foto ilustrim

Një operacion mbarëkombëtar është zhvilluar nga Drejtoria e Përgjithshme kundër trafikimit të qenieve njerëzore dhe emigrantëve të paligjshëm.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se operacioni është shtrirë në disa qytete të vendit kryesisht në pikat kufitare.

Po ashtu mësohet se janë lëshuar rreth 26 urdhër arreste. Dyshohet se mes tyre janë përfshirë edhe efektiv policie.

Në orët në vijim pritet të ketë edhe një konferencë për këtë operacion. Ky operacion vjen pas aksidentit me 8 viktima në Këlcyrë, 7 prej të cilëve ishin emigrantë nga vendet e treta, që kishin hyrë ilegalisht në vendin tonë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat