Twitter u jep përdoruesve të tij një mundësi të re për të pasur fitime

Teknologji

Twitter u jep përdoruesve të tij një mundësi të re për të pasur fitime

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 15:50
Twitter

Aplikacioni Twitter po përgatitet të prezantojë një veçori të re në aplikacion që do të lejojë përdoruesit e saj të bëjnë disa fitime nga faqet e tyre.

Sipas studiuesit dhe specialistit të aplikacioneve, Jin Wong, “Twitter është gati të nisë një veçori të re Super Follows, përmes së cilës disa përdorues të aplikacionit do të jenë në gjendje të tarifojnë ndjekësit e ‘cicërimave’ të tyre në këmbim të sigurimit të tyre me përmbajtje shtesë.”

Wong theksoi se ata që do të përfitojnë nga tipari i ri duhet të jenë të paktën 18 vjeç, faqet e tyre duhet të kenë të paktën 10,000 ndjekës në Twitter dhe ata duhet të kenë postuar të paktën 25 “cicërima” në 30 ditët e fundit para se të aktivizojnë shërbimin.

Studiuesi shpjegoi se përdoruesit e funksionit Super Follows mund të kategorizojnë përmbajtjen që duan të sigurojnë për ndjekësit e tyre përmes disa kategorive, të tilla si: kategoria “sportive” ose “transmetimi audio”.

Majin e kaluar, Twitter gjithashtu njoftoi se përdoruesit e aplikacionit të tij do të jenë në gjendje të krijojnë dhoma komunikimi me pagesë përmes shërbimeve Spaces në aplikacion dhe ata do të jenë në gjendje të caktojnë datat e këtyre dhomave për të planifikuar më shumë se një ngjarje ose ngjarje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat