YouTube, Gmail dhe Maps nuk do të funksionojnë nga 27 shtatori te telefonat që operojnë me Android 2.3

Teknologji

YouTube, Gmail dhe Maps nuk do të funksionojnë nga 27 shtatori te telefonat që operojnë me Android 2.3

Më: 9 shtator 2021 Në ora: 13:12
Foto ilustrim

Tre nga aplikacionet më të përdorura do të bllokohen në disa lloje celularësh gjatë këtij muaji duke prekur miliona përdorues.

Google ka vendosur të bllokojë hyrjen në celularët e modelit të vjetër për arsye privatësie.

Gjigandi teknologjik ka konfirmuar se Youtube, Gmail dhe Maps do të jenë tre shërbime që nuk do të gjenden më në celularët që operojnë me Android 2.3.

Masa e re do të zbatohet duke filluar nga 27 shtatori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat