Winamp kthehet me një version të ri

Teknologji

Winamp kthehet me një version të ri

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 21:38
Foto ilustrim

Winamp kthehet me një version të ri, logo të re dhe uebsajt të ri.

Përpara se të fillonte epoka e transmetimit, shumë dashamirës të muzikës grisnin albume ose shkarkonin MP3 për t’i dëgjuar në aplikacionet muzikore.

Një prej tyre ishte Winamp. Ky aplikacion ishte një nga aplikacionet më të njohura të luajtësit të muzikës.

Sipas faqes së internetit, Winamp thuhet se është ridizajnuar plotësisht. Versioni i ri synon të “lidhë përdoruesit me muzikë kudo që janë”, të afrojë artistët dhe gjithashtu të bëhet shtëpia e podkasteve muzikore dhe stacioneve radiofonike. Si do të duket aplikacioni dhe çfarë është e mundur me të mbetet e paqartë.

Pamja e re dhe një version testues

Faqja e internetit tani ka gjithashtu një dizajn të ri dhe ju mund të regjistroheni për një test beta, i cili duhet të jetë i disponueshëm së shpejti.

Doli versioni i fundit

Në tetor 2018, Winamp 5.8 u zbulua në internet. Zhvilluesit vendosën të publikojnë versionin e zbuluar në faqen e tyre të internetit në mënyrë që të gjithë ta përdorin atë.

Asnjë version tjetër nuk është lëshuar që atëherë. I vetmi zhvillim i ri i Winamp vjen nga Projekti i Përditësimit të Komunitetit Winamp (WACUP), i cili lëshoi ​​versionin para-publikues 1.0.20.7236 me rregullime dhe përmirësime të gabimeve. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat