Facebook Messenger me “veglën” e re “Split Payments”

Teknologji

Facebook Messenger me “veglën” e re “Split Payments”

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 14:06
Foto ilustrim

Meta (më herët Facebook) ka prezantuar një “vegël” të re të quajtur “Split Payments” në Facebook Messenger.

Pasi është evident emri, kjo “vegël” e re ju lejon që ndonjë faturë e cila ju ka ardhur pas përdorimit të përbashkët me të tjerët – ashtu edhe ta ndani me ata persona (pra secilin përqindjen e tij).

Ajo ndihmon që faturën ta ndani më lehtë me familjarët apo miqtë siç janë faturat e ndonjë darke në restorant apo pagesa e qirasë.

E për ta ndarë këtë faturë, gjithçka çfarë ju nevojitet është klikimi në butonin “Get Started” në grupin e krijuar në chat, apo përmes Payments Hub në Messenger.

Pas kësaj, ju shkruani mesazhin e personalizuar për të konfirmuar detajet në Facebook Pay, dhe kërkesa e juaj do të dërgohet në grup të cilin mund ta shohin edhe pjesëtarët e tjerë të grupit. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat