Trump u bën thirrje njerëzve që të largohen nga Twitter dhe Facebook

Teknologji

Trump u bën thirrje njerëzve që të largohen nga Twitter dhe Facebook

Më: 5 janar 2022 Në ora: 12:18
Donald Trump

Donald Trump nxit sërish ‘luftëra’ kundër Twitter dhe Facebook.

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, postoi një deklaratë në platformën e tij të mediave sociale, në të cilën ai nxiti ‘luftë’ kundër platformave të mediave sociale Twitter dhe Facebook.

Twitter është turp për demokracinë, shkruan aty Trump. Platforma nuk duhet të lejohet të bëjë biznes në SHBA, tha ish-presidenti.

Me këtë postim, Trump mban një qëndrim mbrojtës në krah të republikanes Marjorie Taylor Greene, llogaria private e së cilës u bllokua së fundmi nga Twitter pasi ajo kishte përhapur disa herë teori konspirative në lidhje me coronavirusin.

Trump e quan Greene një person “punëtore, të ndershme, patriote” që nuk meriton të ndalohet nga Twitter dhe Facebook.

Në vend të kësaj, ish-presidenti amerikan u bën thirrje të gjithëve të largohen nga Twitter dhe Facebook. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat