20 mijë dollarë në ditë nga aplikacioni i njohur iBeer

Teknologji

20 mijë dollarë në ditë nga aplikacioni i njohur iBeer

Më: 28 janar 2022 Në ora: 09:58
iBeer

A ju kujtohet aplikacioni iBeer, i cili imitonte veprimin e pirjes së birrës kur mbani telefonin tuaj në një pozicion të caktuar? Aplikacioni fitoi para të mira në kohën e duhur.

Gjatë viteve të para që nga ardhja e telefonave inteligjentë, kur aplikacionet ishin një risi, u krijuan shumë aplikacione të pazakonta dhe argëtuese. Ato janë krijuar për të treguar se çfarë është në gjendje një smartphone.

Një prej tyre është iBeer, një aplikacion që imitonte veprimin e pirjes së një filxhani birrë kur telefoni mbahet në një pozicion të caktuar.

Më pas aplikacioni u implementua në iPhone dhe Sheraton e shiti atë si video. E gjithë kjo ndodhi përpara se Apple të krijonte App Store.

Pas kësaj, drejtuesit e Apple motivuan Stiv Sheraton që ta kthejë videon në një aplikacion. Krijuesi tregon se aplikacioni u bë i njohur që në ditën e parë dhe doli në vendin e parë në App Store, ku qëndroi për rreth një vit.

Në kulmin e popullaritetit të saj, ajo gjeneronte midis 10-20 mijë dollarë në ditë. Aplikacioni ekziston ende, por Sheraton ia la zhvillimin e tij kompanisë në të cilën ai mori pjesë në një moment.

Aplikacioni iBeer është aktualisht në versionin 11.4 dhe është falas për t’u shkarkuar. Ka blerje brenda aplikacionit që e kthejnë birrën në qumësht ose verë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat