YouTuberi britanik prezanton konzolën më të hollë të PlayStation 5 Slim

Teknologji

YouTuberi britanik prezanton konzolën më të hollë të PlayStation 5 Slim

Më: 20 qershor 2022 Në ora: 21:10
Foto ilustrim

Të gjithë e dinë që konzola e Sony PlayStation 5 është e madhe, kur bëhet fjalë për dimensionet.

Mjafton të krahasohet me kompjuterët që janë shumë më të vegjël se kjo konzolë, e shumë adhurues të PlayStation me padurim po presin prodhimin e modelit më të hollë.

E nëse jeni i padurueshëm të prisni që të shfaqet zyrtarisht një model i tillë, youtuberi britanik DIY Perks ka zbuluar konzolën PlayStation 5 Slim, që është për dy centimetra më e hollë.

Konzola përdor sistemin për ftohje me ujë, që ftoh procesorin dhe VRM-në si dhe ftohjen për memoriet GDDR6. Të gjitha këto komponente ngrohen më pak gjatë punës sesa në konzolën origjinale të PlayStation 5.

DIY Perks e ka krijuar PlayStation 5 Slim, e gjatë procesit të punës nuk përdori pajisje të avancuara. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat