Adobe do të blejë platformën e dizajnit Figma

Teknologji

Adobe do të blejë platformën e dizajnit Figma

Më: 15 shtator 2022 Në ora: 18:25
Foto ilustrim

Adobe njoftoi të enjten në mëngjes se do të blejë firmën e softuerit të dizajnit Figma në një marrëveshje me vlerë rreth 20 miliardë dollarë në para dhe aksione.

Siç bëhet e ditur, Figma e themeluar në vitin 2012, krijon softuer dizajni të bazuar në cloud që lejon ekipet të bashkëpunojnë në kohë reale. Ai konkurron kokë më kokë me programin XD të Adobe.

Siç bëhet e ditur, Adobe tha se do të integrojë disa nga veçoritë nga produktet e tjera të saj, të tilla si ilustrimi, fotografia dhe video-teknologjia, në platformën e Figma-s.

Adobe shet një sërë shërbimesh softuerësh për profesionistët e fotografive dhe videove, si Photoshop, Illustrator, Premiere Pro dhe më shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat