Bëhet një ndryshim në WhatsApp, çifteve mund të mos iu pëlqejë

Teknologji

Bëhet një ndryshim në WhatsApp, çifteve mund të mos iu pëlqejë

Më: 15 maj 2023 Në ora: 18:31
Foto ilustrim

Një ndryshim i ri është bërë në aplikacionin WhatsApp.

Mark Zuckerberg njoftoi se tashmë mund t’i kyçni bisedat tuaja, ku për t’u qasur iu duhet fjalëkalimi.

Po ashtu njoftimet nuk do të shfaqin përmbajtjen e dërguesit ose të mesazhit.

"Bisedat e reja të kyçura në WhatsApp i bëjnë bisedat tuaja më private. Ato janë të fshehura në një dosje të mbrojtur me fjalëkalim dhe njoftimet nuk do të shfaqin përmbajtjen e dërguesit ose të mesazhit", shkroi Zuckerberg .

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat