Vivo është duke punuar në dy telefona të rinj të palosshëm, S Flip dhe V Flip

Teknologji

Vivo është duke punuar në dy telefona të rinj të palosshëm, S Flip dhe V Flip

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 20:32
Foto ilustrim

Dy listime të reja të markave tregtare nga vivo u shfaqën në faqen e internetit të EUIPO, të dyja me gjasë iu referohen telefonave të ardhshëm të palosshëm të quajtur vivo V Flip dhe vivo S Flip.

Deri më tani, kompania ka një telefon standard të palosshëm nën emrin vivo X Fold2 dhe një tjetër që paloset në mënyrë vertikale të quajtur vivo X Flip.

Dhe duke pasur parasysh se këto dy janë modelet kryesore, është mjaft e mundur që modelet e ardhshme V Flip dhe S Flip të jenë një lloj i telefonave të nivelit të mesëm, shkruan GSM Arena.

Motorola më së fundi lançoi dyshen e saj Razr 40, me atë të nivelit fillestar që është një pajisje e palosshme e orientuar drejt buxhetit dhe ka një thashetheme që Samsung konsideron të bëjë gjithashtu pajisje të palosshme më të lira.

Kështu që thashethemet për dy telefona inteligjentë të përshtatshëm për buxhetin nuk duken shumë të largëta. Ndoshta OEM të tjera po e shikojnë segmentin e palosshëm të buxhetit ende të pashfrytëzuar.

Ndërsa tregu i telefonave të palosshëm ngritet dhe teknologjia vazhdon të bëhet më e qasshme, do të fillojmë të shohim një fluks të telefonave të palosshëm me çmim të përballueshëm dhe duket sikur trendi veçse po fillon.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat