Eminem do të jetë pjesë e ngjarjes “Big Bang” të Fortnite

Teknologji

Eminem do të jetë pjesë e ngjarjes “Big Bang” të Fortnite

Më: 26 nëntor 2023 Në ora: 08:34
Eminem

Eminem do të jetë prezent pjesën finale të Kapitullit të IV të video-lojës Fortnite.

Epic Games ka konfirmuar se Eminem do të shfaqet live gjatë finales, ndërsa lojtarët do të kenë mundësi të blejnë veshje të modeluara nga vetë reperi.

Kjo ngjarje po cilësohet nga Fortnite si një “fillim i ri”, duke lënë të nënkuptohet potencialisht për një video-lojë të re.

Veshjet e modeluara nga reperi, të emëruara si Rap Boy, Slim Shady dhe Marshall Never More, lojtarët mund t’i blejnë duke filluar nga 29 nëntori.

Ky bashkëpunim tingëllon si performanca e Travis Scott në Fortnite në vitin 2020, ku morën pjesë më shumë se 12 milionë njerëz.

Ndryshe, mediat raportojnë se ngjarja Big Bang do të startojë me 2 dhjetor.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat