Gemini AI po vjen në Opera

Teknologji

Gemini AI po vjen në Opera

Më: 30 maj 2024 Në ora: 22:39
Foto ilustrim

Përdoruesit e Opera tashmë mund të mbështeten në atë që sjell OpenAI, dhe tani ata po marrin përfitimet për të cilat është përgjegjës Google.

Gjegjësisht, Opera do të integrojë modelin Gemini AI, kështu që përdoruesit do të mund të zgjedhin modelin që duan të përdorin për një detyrë të caktuar.

Google e quajti Gemini “modeli më i aftë që është bërë ndonjëherë” kur u shpall zyrtarisht vitin e kaluar.

Që atëherë, kompania ka njoftuar veçori të fuqizuara nga Gemini në të gjitha produktet e saj dhe ka ndërtuar chatbotin Gemini AI në Android.

Opera njoftoi se falë integrimit të Gemini, ky shfletues “tashmë do të jetë në gjendje t’u sigurojë përdoruesve të tij informacionin më të fundit, me performancë të lartë”.

Përdoruesit me versionin Opera One Developer mund të provojnë gjithashtu funksionin e ri të gjenerimit të imazheve të mundësuar nga modeli Google Imagen 2 falas.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat