Tetovë, 43 shkelje për mos-mbajtje të maskës - Bota Sot
Tetovë, 43 shkelje për mos-mbajtje të maskës

Tetova

Tetovë, 43 shkelje për mos-mbajtje të maskës

Më: 17 korrik 2020 Në ora: 18:47
Foto Ilustrim

Sektori për punë të Brendshme-Tetovë njofton se gjatë 24 orëve të kaluara, për mos shfrytëzimin e maskës mbrojtëse, ndaj 43 personave Tetovë 28 dhe Gostivar 15 janë lëshuar urdhër pagesa kundërvajtëse, sipas nenit 6 të Dekretin përkatës të qeverisë.

Gjatë kësaj periudhe, 77 persona Tetovë 30 dhe Gostivarë 47 janë përgatitur vendime të reja për izolim nga Inspektorati Sanitar dhe Shëndetësor Shtetëror, dhe janë kryen kontrolle ndaj 752 personave me vendime të tilla për izolim dhe nuk janë konstatuar parregullsi në lidhje me respektimin e vendimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat