Garë e ngushtë në mes Kasamit dhe Arifit, vazhdon numërimi në Tetovë

Tetova

Garë e ngushtë në mes Kasamit dhe Arifit, vazhdon numërimi në Tetovë

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 23:21
Foto ilustrim

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i ka publikuar rezultatet e para për Komunën e Tetovës.

Nga 12.82 përqind e votave të numëruara, renditja është si më poshtë.

Teuta Arifi ka marrë 1.271 vota, apo 27.33 përqind.

Vullnet Murseli ka marrë 688 vota, apo 14.79 përqind.

Sadi Bexheti ka marrë 444 vota, apo 9.55 përqind.

Hamdija Elezoviq ka marrë 361 vota, apo 7.76 përqind.

Bilall Kasami ka marrë 1.196 vota, apo 25.71 përqind.

Afrim Ibraimi ka marrë 35 vota, apo 0.75 përqind

Snezhana Stojanovska ka marrë 343 vota, apo 7.37 përqind.

Ndryshe, pjesëmarrja në Tetovë sipas të dhënave të KSHZ-së ka qenë mbi 41 përqind.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat