Arrestohet 20-vjeçari në Tetovë, tentoi t’i shtyp policët

Tetova

Arrestohet 20-vjeçari në Tetovë, tentoi t’i shtyp policët

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 13:52
Foto ilustrim

Policia e Tetovës informon se dje është arrestuar një 20-të vjeçar.

Ai është munduar të shkelë nëpunësit policor. I riu së pari ka refuzuar të legjitimohet, ndërsa pastaj e ka nisur automjetin.

“Rreth orës 21:50, në rrugën “Mihajlo Rajçeviq” në Tetovë, nëpunësit policor të SPB-së Tetovë e arrestuan një tetovar 20 vjeçar A.M., i cili njëzet minuta para ngjarjes ka refuzuar të legjitimohet dhe është sjell në mënyrë agresive ndaj tyre në rrugën “Boris Kidriç”.

Atje ka qenë i parkuar me automjetin e tij “folksuagen pasat” me targa të Tetovës. Për një moment ai e ka nisur automjetin dhe është mundur t’i shkelë nëpunësit policor. Ndërmerren masa për zbardhjen e plotë dhe dokumentimin e rastit”, informon Marjan Josifovski, zëdhënës i SPB-së Tetovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat