Policia rrugore në Tetovë propozon të rritet numri i rrugëve njëkahëshe

Tetova

Policia rrugore në Tetovë propozon të rritet numri i rrugëve njëkahëshe

Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 19:14
Foto ilustrim

Këshilli i Komunës së Tetovës, sot ka mbajtur seancën e tretë, ndërsa me kërkesë të këshilltarëve ka marrë pjesë edhe komandanti i policisë rrugore, Zoranço Talev.

Këshilltarët e iniciativës “Më mirë për Tetovën”, kërkuan arsyetim dhe vendim për kaosin me komunikacion në Tetovë.

Talev në fjalimin e tij tha se SPB Tetovë shënon 44.592 makina të regjistruara me targa të Tetovës dhe në kushte kur qyteti ka numër të vogël të bulevardeve dhe rrugëve, duhet më shumë bashkëpunim në mes policisë dhe vetqeverisjes lokale në tejkalimin e këtij problemi.

Ai shtoi se duhet të vihet deri në atë situatë kur dënimet nuk do të jenë të nevojshme, ndërsa tha se kanë propozuar që të rritet numri i karrotrecëve, numri i rrugëve njëkahëshe, si dhe numri i inspektorëve, që do të punojnë në largimin e veturave të cilat joligjërisht kryejnë transport publik.

Ndryshe, në seancën e sotme u formuan disa komisione pranë Këshillit të Komunës së Tetovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat