Pamje nga reshjet e mbrëmshme në Tetovë, u bllokuan shumë rrugë

Tetova

Pamje nga reshjet e mbrëmshme në Tetovë, u bllokuan shumë rrugë

Më: 23 gusht 2022 Në ora: 09:27
Shiu në Tetovë

Qendra Rajonale e Menaxhimit të Krizave (QRMK) – Tetovë, njoftoi se mbrëmë pas reshjeve të dendura të shiut që filluan rreth orës 20:00, që përfshinë Tetovën dhe rrethinën e saj, përveç rrugëve kryesore të qytetit, janë vërshuar edhe bodrumet dhe garazhet e shtëpive.

Nga QMK njoftuan se menjëherë ka filluar edhe ndërhyrja nga institucionet kompetente.

Reshjet e mbrëmshme shkaktuan mbyllje të rrugës që të çon nga stadiumi te kazerma dhe shumë rrugë të tjera.

Përveç rrugëve të qytetit, në gjendje kritike ka qenë edhe fshati Gjermë.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat