Teuta Arifi dhe Ambasadori francez vizitojnë gjimnazin e Tetovës - Bota Sot
Teuta Arifi dhe Ambasadori francez vizitojnë gjimnazin e Tetovës

Tetova

E martë, 16 tetor 2018

Teuta Arifi dhe Ambasadori francez vizitojnë gjimnazin e Tetovës

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 15:39
Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi bashkë me Ambasadorin e Shtetit Francez Kristian Timonier

Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi bashkë me Ambasadorin e Shtetit Francez Kristian Timonier kanë vizituar shkollën e mesme të Gjimnazit të Tetovës.

Në një postin në rrjetin social "Facebook" e para e Tetovës Teuta Arifi shkruan:

Bashkë me Ambasadorin e Republikës Franceze Kristian Timonier vizituam Gjimnazin e qytetit tonë

Ambasadori Kristian Timonier zhvilloi një orë mësimore para nxënësve të drejtimit bilingual me temë: “Zbarkimi i forcave aleate dhe lufta e Normandisë”

Kemi ndërtuar jashtëzakonisht shumë bashkëpunim bashkë me stafin arsimorë të Gjimnazit me shkollat e Republikës Franceze.

Shqyrtojmë mundësinë që bashkë me Ambasdorin Timonier, që nxënësit e Gjimnazit të Tetovës në drejtimin bilingual të marin pjesë sërisht me vizitat e tyre në Shkollat e Republikës Franceze dhe të shkëmbejnë eksperiencat e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test