Ndërpritet mësimi, përshkak të mungesës së ngrohjes në shkollën medicinale në Tetovë - Bota Sot
Ndërpritet mësimi, përshkak të mungesës së ngrohjes në shkollën medicinale në Tetovë

Tetova

Ndërpritet mësimi, përshkak të mungesës së ngrohjes në shkollën medicinale në Tetovë

Më: 27 mars 2018 Në ora: 23:22
Shkolle medicinale - Tetove

Edhe pse është një ndër shkollat me më shumë nxënës, tani më disa ditë shkolla e mesme Medicinale në Tetovë mbajnë mësim me orar të shkurtuar për shkak të mungesës së ngrohjes.

Komuna dhe Ministria e Arsimit kanë treguar papërgjegjësi të plotë dhe neglizhencë për çështjen e ngrohjes në shkolla.

Poashtu theksojmë se kjo shkollë nuk është e vetmja në Tetovë që këtë vit ka pasur këtë problem.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test